Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Platba DPH za zahraniční firmu Booking.com

Dobrý den.
Velice bych Vás prosil o radu, jak je to splatbou DPH, kterou mne jako neplátce DPH nutí platit FU a navíc za zahraniční firmu Booking.com se sídlem v Amsterdamu. Jde o to, že oni mi vyúčtují provizi, kterou jim uhradím a následně z této provize platím 21% DPH na FU, kde jsem se musel zaregistrovat jako plátce pouze této DPH. Nikdo, dokonce ani FU mi nebyl schopen dát uspokojivé vysvětlení, podle jakého zákona se toto zdanění provádí. Hlava mi to nebere a budu vděčný za nějaké solidní vysvětlení. Toto je údajně povinné od ledna letošního roku.

Snad jsem problém popsal dostatečně přesně.

Děkuji za odpověd.

Neviem ako v CR, ale v SR je to takto a takto je to preto, ze sme v EU a legislativa je zjednotena.
Poradna s.r.o. tiez nie je platca DPH na SK, ale je platca DPH pre obchodovanie v ramci EU podla paragrafu 7a, pretoze nasi odoberatelia su vacsinou z CR, cize zahranica.
Inymi slovami voci SK subjektom fakturujeme bez DPH voci inym subjektom v ramci EU fakturujeme aj DPH.
Na tom nie je co vysvetlovat nas zakon to hovori pomerne jasne, predpokladam, ze u vas v CR to bude tiez tak.
My sme to mali povinne uz dva roky dozadu.