Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ceny produktu

Ahoj, nevim uplne kam presne to zaradit, ale zajimalo by me proc nektere obchody nabizi nejaky produkt dejme tomu mobilni telefon za 10 000 a druhy obchod uplne stejny mobilni telefon za 16 000. Nechci delat reklamy tak pisu alespon takto.

V cem muze byt ten rozdil ceny ?? Diky za odpovedi

To může být obchodní politika. A to vám asi nikdo vysvětlovat nebude, to je tajemství firmy.
Konkrétně o mobilech a jejich ceně nic nevím, ale jedním uchem jsem třeba zaslechl, jak je to s doplatky za některé léky - lékárník má právo si stanovit určitý zisk, jaký s konkrétního léku může mít. Buď si přirazí na ceně maximální hodnotu co může a pak z jednoho balení má maximální zisk nebo si svůj zisk z jednoho balení sníží, ale přiláká si zákazníky a místo jednoho balení jich prodá denně třeba padesát a celkový zisk má větší.

Takto jednoducho sa na cenotvorbu pozerat nemozes.
V skratke sa to dost tazko vyjadruje, pretoze sa to vyucuje na skolach ako regularny predmet, ale v principe ide napriklad o pridanu hodnotu.
Napriklad Dell je porovnatelny s kvalitou s HP, ci FS, ale ma bezkonkurencny servis, a preto si mozu byt ich vyrobky drahsie ako konkurencie. Je to silny argument, ktory napriklad mna pomaly presvedcuje, ze aj na poli dekstopov zacinam zakaznikom ponukat Dell masiny, pretoze sa potom nemusim kaslat so servisom a su zakaznici, co doslova vyzaduju NBD servis uz aj odo mna. A nielen reakciu, ale rovno opravu naco ja nemam kapacity.
Takze rozdiel moze byt napriklad v kvalite servisu.