Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poloviční úvazek a podnikání na Živnostenský list

Zdravím, jsem zaměstnán na poloviční úvazek, k tomu podnikám na ŽL. Byli mi doporučeny paušály, v mém případě 60% výdaje 40% příjmy.
Zaměstnání mám jenom na oko, nedostávám mzdu, sociální a zdravotní přispívám zaměstnavateli (cca 2700 Kč)
Údajně výhodnější než platit zálohově. Podnikání mám jako vedlejši činnost.

V ročním vyučtování pak budu doplácet 13,5 % s příjmů (příjmy mínus 60% paušál).

Vůbec netuším jestli to je dobře ?

Za postřehy děkuji.

Paušál je jen na výdaje.

Výhodný tenhle podvod s fiktivním zaměstnáním podle mě není. Tedy je, ale pro zaměstnavatele. A ten zbytek (podnikání), to bude švarcsystém, co?

Zdravotní se platí z každé vydělané koruny, těch 13,5% z vyměřovacího základu. Sociální až od určité výše zisku (63.865 Kč pro rok 2015) ve výši 29,2% z vyměřovacího základu. Ten činí (zjednodušeně) 50% zisku.