Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrácení daně studentovi bez daňového prohlášení

Dobrý den, 1.7. jsem nastoupil na brigádu(DPP) ale nenapadlo mě tehdy nijak potvrzovat, že jsem student. Na účet mi teď přišlo cca 8200 kč ale ve vyúčtování od zaměstnavatele mám cca 1500 kč uvedeno jako srážkovou daň. Je možné aby mi ji někdo vrátil i když jsem předtím potvrzení o studiu s nikým nesepisoval?
Děkuji za odpovědi :-)

Potvrzení o studiu nemůžete "s nikým sepsat". O vystavení potvrzení o studiu musíte
požádat svou školu. V tomto případě ale daň nepokryje ani celou slevu na poplatníka
(2.070 Kč měsíčně), takže potvrzení vlastně nepotřebujete.

Škoda, že jste u zaměstnavatele nepodepsal prohlášení k dani z příjmu.
Zaměstnavatel by Vám byl slevu na poplatníka uplatnil rovnou (neplatil byste žádnou daň).

Jestli jste na DPP pracoval celý měsíc (od 1. do 31. 7.), nemáte za červenec status studenta
a stát za Vás neuhradí zdravotní pojištění. V takovém případě se musíte přihlásit
u "své" zdravotní pojišťovny jako OBZP (osoba bez zdanitelných příjmů) a doplatit
pojištění za červenec (1.242 Kč). Změny je nutné hlásit do 8 kalendářních dnů.

[Status studenta má přes prázdniny pouze ten, kdo po celý kalendářní měsíc nepracuje.
Kdybyste DPP uzavřel na dobu od 2. července do 30. srpna, status studenta by Vám zůstal i během prázdnin.]
_______

Daňové přiznání se podává až po skončení kalendářního roku. Po skončení roku
si vyžádejte potvrzení o příjmech od všech zaměstnavatelů a podejte si daňové přiznání.
Potvrzení zaměstnavatelů i potvrzení o studiu přidejte jako přílohu.