Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Student osvbození od daní (oprava)

Dobrý den, jsem student a nastoupil jsem do jedné firmy na brigáduod 30.6. bohužel z hlavy nevím jestli na DPP nebo DPČ a podepsal jsem daňové prohlášení, ale kvůli pozdnímu nástupu jsem dostal zaplacený v první výplatě pouze jeden den a to zdaněný (cca 450kč), další měsíc jsem šel jen 3x a výplata činili 1330kč, ale už nezdaněných. V průběhu 7. měsíce jsem měl ještě jednodenní příležitostnou brigádu přes agenturu a neuvědomil jsem si, že jsem již daňové prohlášení vyplnil v jiné firmě a podepsal jsem jej znovu, je to velký problém? Mám to nějak řešit? V agentuře výplata činila 400kč (nezdaněných) a již jsem tam na další práci nenastoupil. Jsem pouze v první zmíněné firmě a výplata za tento i následující měsíc bude přesahovat 10 000kč, jak se mám nyní zachovat abych neměl problémy kvůli daní? Snad jsem text zformuloval alespoň trochu srozumitelně. Děkuji

Studente, nezlobte se, ale měl byste si v tom udělat jasno
(pracovat a odvádět daně budete po celý produktivní věk).

Vždy byste měl vědět, na základě čeho u kterého zaměstnavatele pracujete.

Daňové přiznání si každý (pokud si na to nezaplatí daňového poradce)
vyplňuje a podává sám za sebe. U zaměstnavatele zaměstnanec podepisuje
prohlášení k dani z příjmu FO (nikoliv daňové prohlášení).

Nyní zrušte podpis prohlášení u agentury.

Po skončení roku si od obou zaměstnavatelů vyžádejte potvrzení
o zdanitelných příjmech a podejte daňové přiznání.
Budete-li mít nízké příjmy, může se Vám vrátit i srážková daň.