Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak si banky posílají peníze mezi sebou

Ahoj, zajímá mě jedna věc. Když si jedna banka posílá peníze té druhé, funguje to jenom jako elektronický převod - tedy, že jedné bance se z účtu peníze odečtou a druhé přičtou nebo to funguje i jako fyzický převod - tedy že jedna banka skutečně někde vezme peníze a převezou se do té druhé?

Napadlo mě to teď v souvislosti s Řeckem. Slyšel jsem, že Řecku dochází hotovost a potřebuje aby jí ECB půjčila. Jak to funguje? To jako ECB naloží kamiony prachama (musí to být přece obrovský množství) a pošle to do Řecka?

reálna hotovosť je v centrálnom depozite,prevody prebiehajú elektronicky a určité obmedzené hotovosti sa rozosielajú na pobočky pancierovými autami.....takže v podstate je to ozaj len "hranie sa" s číslami na počítačových monitoroch a klávesniciach