Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čas měnit koruny/eura na něco jiného?

V souvislosti se světlými zítřky Řecka v eurozóně mě napadá, zdali není čas změnit měnu. Četl jsem odhad, že v případě vyhození Řecka z eurozóny to dost odskáčou měny ČR, Polska a Maďarska, které mohou oproti dolaru ztratit až 20%. Euro 10%.

A tak přemýšlím, zda být připraven a bezprostředně po 30/6 (pokud ten ex. Valve ministr nedomluví něco jiného) nepřeklopit korunky do něčeho rozumnějšího (tedy v tomto okamžiku ne do eura). Nebo už toho 30/6. Nebo 29…

Jaký máte názor na pohyb kurzů? A spekulovali byste na dolar nebo třeba na frank/libru?

Dalo by se na tom docela slušně vydělat (nebo neztratit). Jasně, je tu furt riziko, že vše dopadne jinak (jednu takovou zlou zkušenost mám z roku 1998).

Řešit pár tisíc korun samozřejmě nemá smysl. A je mi jasné, že Singer tu s námi debatovat nebude. Ale i názory "amatérů" mohou být podnětné.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Aktuálně bych nakupoval USD, bude proti euru ještě růst. Amerika těží z produkce břidličné ropy a po…
touchwood 29.06.2015 21:01
touchwood
Suhlasim a pravdupovediac nerozumiem tym vyhlaseniam ekonomov o vplyve Grecka na EU. Ekonomicky vply… poslední
fleg 30.06.2015 15:08
fleg

Aktuálně bych nakupoval USD, bude proti euru ještě růst. Amerika těží z produkce břidličné ropy a postupného stahování průmyslové produkce z Číny zpět do USA.

S pár melouny eur bys na tom i vydělal. :-P

Jinak bych se nevzrušoval, Euro to ustojí, ten výkyv bude IMHO jen dočasný, protože řecké dluhy jsou už dávno odepsané nebo na ně mají opravné položky. Španělsko a Taloši na tom hůř už nebudou (spíše opačně, protože nebudou sponzorovat Řeky), takže do půl roku bude veškerá řecká šlamastyka zapomenuta (vyjma samotného Řecka, kde se to zesere škaredě).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru