Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se vyhnout vysokým platbám za sociální + zdravotní? OSVČ

Modelový příklad :
Příjmy 2Mkorun ročně.
Moje osobní náklady : 360tisíc.
Mám zaplatit sociální a zdravotní + daň :
Daň 327 979 Kč
Zdravotní pojištění 135 000 Kč
Sociální pojištění 292 000 Kč

Celkem 754 979 Kč

Pokud vím, tak nad 2miliony ročně hrubého už nejde odvodit žádný paušál.

Co s tím? Jaké náklady vytvářet, abych nemusel platit tak šílené částky na sociálním a zdravotním?
Nechci si brát auto na leasing a podobně. Chci mít náklady, které budou sice dlouhodobé, ale nenesou ssebou žádný závazek. Abych v případě krize nemusel platit pořád velké náklady ikdyž už nejsou potřeba.

Pracuju jako OSVČ - fotograf
Auto mám momentálně na leasing

Hlavně mi vadí, že moje osobní náklady jsou 30tisíc měsíčně na vše. A státu mám zaplatit měsíčně v přepočtu 62tisíc na odvodech :-/

Výdaje mají souviset s předmětem tvého podnikání na co máš živnost, aby se na tebe nevyřádil kontrolní orgán. Obecně to jsou projekty, na kterých můžeš pálit své peníze. Smysluplné projekty by měly přinést v budoucnosti další nové peníze, což zase znamená utrácet a třeba i víc :-) Do výdajů si v první řadě můžeš dát finanční/právní poradenství, optimalizace daní nejsou zakázaná slova.

Odpoved je sro.
Problem je potom oficialne dostat prijmy z sro (dodatocne zdanenie), ale mozes ich drzat v pokladni, cize s nimi manipulovat.
Na sro bezne prechadzaju ludia, co nemaju skoro ziadne naklady...typicky pravnici, uctovnici, remeselnici...atd.

Pokud ti jde o příjmy nad 2.000.000, tak řešení je jednoduché, jsi-li ženatý. Pořiď si jako spolupracující osobu manželku. Převedeš na ni 50%, každý můžete uplatnit paušální náklady z výše 2 mega příjmů. Celkem tedy ze 4 mega, což ti třeba pomůže.

Ten tvůj výpočet je nesmyslný.

2 mega příjem, výdaj 60% paušál, zisk tedy 800.000. OSSZ/VZP platíš z poloviny, z 400.000 tisíc.
OSSZ - 116,8 tis,
VZP - 54 tis.
daň - 120 tisíc mínus odpočty/slevy, tedy maximálně kolem 95 tis.

Odvedeš necelých 300.000.