Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PayPal a daně

Zdravím mám dotaz jsem studentem starší 18 let a přivydělávám si na internetu kde mi peníze chodí na paypal a odtud si je posílám na svůj soukromý účet. Teď mě zajímá jestli je nějáka minimální částka abych je nemusel přiznávat a danit (nemám problém platit z toho daně). Proto se chci radši zeptat, aby mi jednoho krasnýho dne nepřišel dopis z finančního úřadu :D Z paypalu se jedná o nepravidelný výběr třeba jednou za 3 měsíce vyberu 2000,- a pak třeba 4 měsíce nic. Má stím někdo bližší zkušenosti? Nemám ŽL a ani nejsem plátcem DPH.

Nejde primárně o platby, ale o to "přivydělávání si na internetu" bez živnostenského listu. Pokuta do půl mega. Možná jsi už dávno měl bát nahlášen na FÚ jako osoba identifikovaná k dani (DPH), pokud cokoliv prodáváš do zahraničí (třeba inkasuješ za reklamu).