Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem úleva daně z příjmu

dobrý den nevím kde se obrátit o radu--dcerka letos dostudovala a nevíme dokdy může manžel na ní uplatnovat slevu na dani u zaměstnavatele prosím jak to je
maturitu udělala a dále již nechce pokračovat-jak se to tedy řeší dokdy je nárok jak na přídavky tak na úlevu na dani z příjmu-děkuji

http://www.danarionline.cz/archiv/dokument/doc-d31 782v38983-sleva-na-dani-na-vyzivovane-dite-v-roce- ukonceni-studia/?search_query=

http://www.podnikatel.cz/clanky/vite-ze-nastaly-zm eny-v-danovem-zvyhodneni-a-sleve-na-studium/

Z důvodu posouzení nároku na daňová zvýhodnění (případně slevy na studium) u absolventů a prázdninových brigádníků je důležité určení, zda se jedná nebo nejedná o soustavnou přípravu. Řídíme se zákonem o státní sociální podpoře § 11 až 16.
Střední škola

Soustavná příprava dítěte na budoucí povolání začíná nejdříve od počátku školního roku prvního ročníku školy. Za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání na střední škole se považuje také:

doba od skončení výuky v jednom školním roce do počátku následujícího školního roku, jestliže dítě pokračuje bez přerušení v dalším studiu,
doba od úspěšného vykonání závěrečné nebo maturitní zkoušky, jestliže je konána v květnu nebo červnu, do konce období školního vyučování školního roku, v němž byla taková zkouška konána (obdobně absolutorium), školní rok končí 30. června,
doba školních prázdnin bezprostředně navazujících na ukončení studia, pokud dítě nevykonávalo po celý kalendářní měsíc výdělečnou činnost, nemělo po celý kalendářní měsíc nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci. Omezení neplatí, jestliže se dítě stalo studentem vysoké školy.