Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vydaní peněz na č.p

Dobrý den stala se mi taková nemilá věc. ztratil jsem občanský průkaz a taktéž i cestovní pás. Na poštu mi dorazil lístek s peněžní částkou, jenomže bez OP si ty peníze bohužel vyzvednout nemohu. Zajímá mě, jestli mi vydají ty peníze na identifikační papír co obdržím dokud se mi nevyřídí nová občanka. Případně jestli to jde vyřešit i jinou cestou jak dostat ty peníze. Děkuji pěkně

Poukázanou částku lze vyplatit po předložení OP, cestovního pasu případně řidičského průkazu. Je samozřejmé, že doklady musí být platné.
Na ten zelený papírek výplatu provést nelze. Nemáte-li řidičák ani jiný doklad, tak není cesta, jak to udělat. Částka bude po uplynutí platnosti vrácena zpět odesilateli a je pak na vás, abyste se s ním spojil a dohodl si opětovné zaslání.
Pokud nemáte řidičská průkaz, tak je cesta na poštu zbytečná.
Pokud jste ještě nebyl na úřadě, žádat o OP, máte jednu možnost - za (myslím) 100,- Kč vám vystaví dočasnou občanku a s tou není problém. Jen je potřeba průkazová fotografie.