Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mam povinnost podat danove priznanie?

Dobry vecer. Mam taku asi jednoduchu otazku. Za minuly rok som v Cesku zarobila cca 1700€. Ine prijmy som nemala.Som rezidentku SR. Ceske priznanie mam uz podane. Musim podat aj to slovenske? Limit je nieco okolo 1900€, tak mi vychadza,ze asi nie. Ale kedze su tie prijmy zo zahranicia, tak ci tam nahodou nie je nejaka vynimka alebo co.Vdaka za radu.

To je asi pravda, ale ja som sa pytala trosku na nieco ine. Ak by som totiz zarobila viac ako 1900€, musim podat aj slovenske priznanie, hoci by bolo len statistickeho charakteru, kedze ceske prijmy by sa z neho vynali. Kedze som vsak zarobila menej, tak ho podavat nemusim. Ak som to teda dobre vyhladala...

v tomto nemaju jasno ani uradnici danoveho uradu, som v podobnej situacii a jednoznacnu odpoved sa nedozvies. Ak si vsak danovym rezidentom SR, na sr by si mala podat priznanie, s tym ze dan bola zaplatena v cr.
Mne bolo doporucene podat priznanie v SR, uviest ze dan bola platena v IRL, s tym, ze si mam za 3E kolok vypytat "potvrdenie o udanych prijmoch a zaplatenej dane", pre pripad, ze v buducnosti budem pracovat v inej EU krajine. nakoniec som podal ziadost o odklad, nakolko vsetky doklady este nedorazily. Ako zamestnanec v zahranici je mozne poziadat o 6 mesiacov odkladu