Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vrácené daně.

Zdravim, je možné že za minulý rok mi byl vrácen přeplatek na daních ve výšce cca 14000,-?

Mám jedno dítě, minulý rok jsem nemarodil, na ÚP jsem nebyl, pojistky nemám.

Jedinné co mám jsou dluhy, na který mi ten přeplatek stejně sebrali a tak mě napadá otázka, zda se z placení exekucí vracejí daně?

Díky za radu.

Dobrý den,

od listopadu uplatňuji u zaměstnavatele daňové zvýhodnění na dítě, avšak účetní ji zapomněl zahrnout do listopadové výplaty. Tvrdí, že to dostanu v ročním zúčtování daně zpět. Je to pravda? Děkuji.

Pokud na to mzdovka nezapomene :-)

Druhá možnost je vyžádat si od zaměstnavatele Potvrzení o zdanitelných příjmů… za rok 2016 a přiznání podat sám. Pak to vrátí FÚ.

---
Na okraj: část zaměstnavatelů, hlavně těch menších, sleduje u výplat výhradně čistou mzdu. Když si někdo uplatní slevu na několik dětí, pan majitel vidí, že má o x tisíc víc než podobní zaměstnanci a hned mu dá prémie dolů, aby nevyčníval. Kdybych byl zaměstnanec, nikdy bych si žádné odpočty v práci neuplatňoval. A pokud bych dělal u hloupého zaměstnavatele, nepodepsal bych ani prohlášení :-p (pětadvacet tisíc čistého navíc za to stojí).