Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Studentské daně

Dobrý den,
jsem nezletilí student (17 let) a začal jsem pracovat na DPČ. Prohlášení jsem podepsal. Chtěl bych se zeptat jak vysoká daň, příp. zdrav. a soc. pojištění bude odváděna z mého měsíčního příjmu, který bude činit cca 3600-4200,-?

Pěkný zbytek dne

Zdravotní a sociální pojištění se neodvádí
– z DPP s odměnou do 10.000 Kč měsíčně a
– z DPČ s odměnou do 2.500 Kč.

Zdravotní pojištění bude 4,5 %, sociální 6,5 %.

Nerzapomeňte zaměstnavateli doložit potvrzení o studiu,
jinak by musel dopočíst a odvést zdravotní pojištění
ve výši 1,242 Kč měsíčně (dopočet platí zaměstnanec,
zaměstnavatel se na něm nepodílí).