Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hlášení na ÚP

Dobrý den,

mám takový dotaz, od 31.1. jsem hlášen na ÚP.. ukončil jsem VŠ z časových a zdravotní důvodu.. / od září se budu z5 vracet
vím, že výdělek větší než 4.000,- Kč se musí hlásit, jak to probíhá???

od pondělí 2.3. nastupuji na Dohodu o provedení práce a výdělek bude nad 10.000,- Kč / měsíčně

-rád bych se zeptal od kolik příjdu?
-případně zda nebude lepší si platit zdravotní a socku sám.. ?

Děkuji za rady a připomínky

Vy jste si nepročetl Základní poučení uchazeče o zaměstnání,
jež jste obdržel na ÚP? Podpisem při registraci jste potvrdil,
že jste byl seznámen se svými právy a povinnostmi

Uchazeč o zaměstnání musí ÚP oznámit a doložit každé nekolidující
zaměstnání (= zaměstnání s příjmem do 4.600 Kč měsíčně) nejpozději
v den nástupu do nekolidujícího zaměstnání.

Ve Vašem případě ale nepůjde o nekolidující zaměstnání.
Tzn., že byste měl evidenci na ÚP ukončit a nastoupit.
Nebo nastoupit a oznámit + doložit nástup ÚP do 8 kalendářních dnů.

Z příjmu nad 10.000 Kč musí strhnout a odvést
zdravotní (4,5 %)i sociální (6,5 %) pojištění zaměstnavatel.

Podepíšete-li u zaměstnavatele prohlášení k dani z příjmu,
nebudete z příjmu do 10.250 Kč měsíčně platit žádnou daň
(daň pokryje sleva na poplatníka).