Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bankovní účet - pro seniora

Zdravím, hledám mamce nějaký nenáročný bankovní účet, pokud možno s poplatky zdarma. Teď ho má u ČS a platí tam nehorázný poplatky za kraviny (vedeni, karta, vybery ...)

Údaje:
1 příchozí platba (důchod) - 14200
provede tak 3 výběry z bank (vždy vybírala u své)
1 inkaso
1 trvalý příkaz
dobíjení mobilního kredit v bance (je zvyklá ale tohle by šlo řešit i jinak)
nechce internetovou banku, chce aby měla pobočku v Praze.

Moc se neorientuji, ale vlastni rešerší jsem vyselektoval následující:

FIObanka - zdarma vše až na výběry z cizích bankomatů (u ČSOB schůdných 6 korun)
AirBank - zdarma až na výběry u cizích (25 CZK), úrok 1,1% by se dal splnit (5x měsíčně platba kartou)
Equa Bank - vše zdarma.

Každopádně jde i o služby, zkušenosti, reference. Hlavně taky by chtěla, aby banka vše zařídila co se týče odchodu a převodu pěnez a inkas z ČS. Kterou banku byste doporučili prosím?

Děkuji moc
Vojtěch

Já osobně mám z tří tebou zmíněných bank účet pouze u Fio, jsem u ní ještě od doby kdy byla záložnou. A jsem s ní spokojen (ale popravdě jsem spokojen i s dalšími 2 bankami které mám :-) ).
Nicméně se nedomnívám, že cokoliv banka zařídila "sama". Všechno musíš iniciovat ty sám. Předpokládám že stejně jako u Fia, to bude vcelku snadné.

Prakticke skusenosti mam z FIo, kde mi vadili len 2 veci. Ze sa "vypracovala" na banku zo zalozne, co je trosku podozrive a ze mala na SK len jednu pobocku (to sa uz zmenilo).
Mam niekolkorocne skusenosti s FIO, podpora ok, internet banking sa da, za ucty naozaj nic neplatime a paci sa mi bezplatny prevod EURO-CZ, co bol aj dovod preco sme sa pred rokmi rozhodli pre FIO.
Co sa tyka prevodu z ienj banky maju infolinku, ale pozor na reklamu. Kedysi som sa pokusil o podobbny prevod na SK u inej banky a hoci mi pracovnici banky slubovali hory doly polovica veci nesla. Bolo to asi 2 roky dozadu, takze mozno sa to uz zlepsilo.

Asi FIO-vše zdarma ,jen mají míň vlastních bankomatů.Ale klidně i víc účtů na jedno jméno,k tomu dvě platební karty zdarma,převod mezi účty přes internetbanking za cca 5 vteřin,přechod z jiné banky zařídí sami.Já mám 2 účty,jeden hlavní a druhý "dobíjecí",z kterého platím třeba na internetu a nosím k němu kartu.Takže v případě zneužití karty nebo i účtu přijdu max.o to,co tam mám nabito,tj.třeba 1000 korun.Pokud to nestačím ihned vybít zpět na hlavní účet.Takže číslo hlavního účtu znají jen ti,co posílají ten důchod a berou si inkaso.