Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem příležitostný přivýdělek

Dobrý den,
přemýšlím nad příležitostným přivýdělkem- pečení zákusků a dortů. Můžete mi poradit, zda si musím vyřizovat ŽL nebo můžu péct jen tak? Jak je to s novinkou s názvem "příležitotní příjmy až 30.000Kč? Díky za info ;)

Na pečení zákusků a dortů potřebujete nejen živnostenské oprávnění,
ale i provozovnu odpovídající hygienickým předpisům.

Nedoporučuji to zkoušet "na černo". Pokuty za neoprávněné podnikání
ani za nedodržení hagienických předpisů nejsou zrovna malé.

Činnost provozovaná za účelem dosažení zisku není příležitostným
příjmem ani v případě podstatně nižšího příjmu.