Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spotřeba energie žárovky

Ahoj,

měl bych takový jednoduchý dotaz - potřeboval bych zhruba vědět, kolik korun stojí jedna hodina svícení 50W a 75W žárovky, při placení 5,18Kč/kWh. Ty žárovky vemte zhruba, opravdový průměr, ne žádná extra úsporná ani žádná extra "žravá".

Díky moc za odpovědi :)

Trojčlenku jste se ve škole ještě neučili?Stačí i logické uvažování a kalkulačka:
50W: 50/1000 x 5,18= 0,259 Kč/hod
75W: 75/1000 x 5,18=0,3885 Kč/hod
Pokud má obyčejná žárovka třeba 75W,pak žádná extra úsporná ani žádná extra "žravá". není,má prostě cca 75W.
Dále existují halogenové žárovky,ty jsou tak o 15-20% úspornější.
Jestli chceš šetřit,používej úsporné zářivky(úspora až 80%) nebo LED diody.Ty už opravdu šetří(cca 85%),ovšem jsou dražší na pořízení.
Je třeba sledovat i svítivost a světelný tok,udávaný v lumenech u žárovek.