Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koupe dividendovych titulu

Zdravim vsechny,
premyslim, ze bych si koupil nejake akcie, ale ne na spekulace, ale k dlouhodobemu drzeni. Da se dneska vubec dostat k necemu, co za neco stoji, nebo jako drobny akcionar nemam vubec sanci? A ma to vubec smysl? Jestli firmam vubec zalezi na drobnych akcionarich, nebo to maj majoritni na haku a hraji si jen na sve mocenske zajmy?

Jestli chceš investovat malé částky, uvažoval bych o nějekém podílovém fondu. Pokud chceš investovat vyšší částky např. 50 tis. a výše, už bych se poohlížel po nějakém renomovaném obchodníkovi s CP. Je úplně jedno do jaký objemů akcií chceš peníze dát. Každopádně vždy hrozí ztráta, ale o tom obchodování je. Lepší než dát 50 tisíc na spoř.účet kde z toho dostaneš prd a výnosy ti spolkne inflace a daně.

Krátkodobá stabilita akcií nehraje při dlouhodobém držení až takovou roli

Vím jak funguje akciový trh, o době investice jsem nenapsal ani ň. Také by bylo fajn vedět jestli se chceš aktivně na obchodech podílet, nebo to přenechat "těm nahoře" či jen hlásat ano, jdi do toho, ne, tohle nekupuj...

Zdravím Ja som o tom uvažovala asi pred 5 rokmi a dnes lutujem ,že som nekoupila ani jednu akciu. Dnes to má 3 násobnú hodnotu. Kolega si kúpil a celkom pekne na tom zarobil. On to robil čisto pre obchod = kúpim -- predám. Vyšlo mu to. Teraz sú vysoké ceny , ale pri nižšej cene sa oplatí. Zdraví D.

Zabloudil jsem proto, že s každým novým příspěvkem se i léta starý dotaz posune mezi nové nahoru a tak ho většinou rozkliknu a pak je teprve vidět historie dotazů s daty. Ale tohle se u náhodných návštěvníků poraden, které nasměruje nějaký vyhledávač, stává často. Tak hezký den a klidně využívejte všechny naše poradny častěji.

Tak nemovistost už mám :-D, ještě nějakou dobu budu platit. U nemovistostí je ale třeba dost pečlivě vybírat. Ve vhodné lokalitě byt k pronajímání, případně dům ve starší části města. To by mohlo být i po letech dostatečně lukrativní, aby to i v případě krize někdo majetný koupil. Když se nahromadí na jiných finančních nástrojích dost peněz, o nějaké té dražší variantě bych určitě uvažoval.

:-) Vytvořím, to jistě. Ale doufám, že budu schopen racionálně uvažovat v případě, že to bude neudržitelné. Slyšel na jedné vesnici o paní, která sice má domek, ale nemá na topení a další jeho provoz, protože ovdověla, je bez dětí. V takovém případě musí zvítězit racionální představa zhodnocovaného domu jako investice, nikoli sebevražedné pouto.