Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vystoupení Řecka z eurozóny prakticky

se opět diskutovalo v předchozích dnech. Ale i u nás lze platit v mnoha obchodech eury např. v bille :-) Pokud vykopnou Řecko z eurozóny, tak co zabrání Řecku/Řekům dál používat Euro, když budou jej používat budou chtít?

Jednostranná výpověď dohody určitě neprojde bez reálné hrozby uvalení hospodářského embarga, aby řeckou vládu donutili "dobrovolně" s výpovědí souhlasit a opustit měnu EURO. Řekové mohou svou vládu popravit, protože by hrozila "měna" jako u nás v 1953 (tajně a rychle, vláda lhala do poslední minuty než to uskutečnila), návrat drachny v blbým poměru kdy schudne část obyvatel, která se proti měně nijak nepojistí a následná inflace drachny, které další lidi položí na lopatky - ta vyjde do ulic a může to být horší než po roce 2008.