Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nesplnění minimálního obratu u kontokorentu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co se mi může stát, když jsem za poslední 2 měsíce nesplnil minimální obrat u účtu s kontokorentem. Mám pujčených 20 tis u ERY a penize hodlam splatit do měsíce, ale zajimalo by mě jestli mě můžou zpětně nějak ojebat za nesplnovani podmínek, a nebo jak jinak riskuji? Dva měsíce mám limit skoro vyčerpaný a žádný obrat. Můžou mi něco udělat bez toho aby poslali upomínku?

To záleží na smluvních podmínkách kontokorentu. Zajísté tam budete mít napsané úroky/penále/smluvní pokuty atp. Doporučuji se informovat na infolince. Pokud jste důvěryhodný, dlouhodobý klient, mohou k vám být i vstřícní a finanční situaci řešit dle individuálního scénáře. Důležité je, nedělat mrtvého brouka.

http://www.era-soutez.cz/sites/default/files/podmi nky/Podminky-pro-kontokorent.pdf

první výzva 300,- druhá 500,-

nesplacené peněžní prostředky až do výše Úvěrového limitu jsou úročeny
pohyblivou úrokovou sazbou dohodnutou ve Smlouvě

-> při běžném splácení

Z částek, s jejichž splacením je Klient v prodlení, je ČSOB oprávněna účtovat Klientovi úrok
z prodlení ve výši stanovené nařízením vlády č. 142/1994 Sb. v platném znění, tj. ve výši
REPO sazby ČNB zvýšené o 7% p.a. z částek, které je Klient povinen zaplatit z peněžitých
závazků vyplývajících ze Smlouvy, které nebyly zaplaceny v dohodnutých termínech jejich
splatnosti.

-> a tyto úroky tzv. repo sazba vám nabíhá u částek se kterými jste v prodlení.

Žádnou výzvu jsem právě nedostal.
Myslíte že těch 7 % se vztahuje i k tomu obratu který tam jakoby měl být?
Myslíte, že když uhradím ty peníze které tam mají byt tak budu muset uhradit ještě něco navíc za to že tam ten obrat nebyl?
Ja nevim jsem v tom nějak ztracený :( ale ještě to dneska pořešim a určitě tam zavolám