Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sponzoring od slovenské firmy

Dobrý den,

potřeboval bych poradit se sponzoringem od slovenské firmy. Jsme florbalový tým (občanské sdružení). Máme známého podnikatele na slovensku a chtěli bychom ho požádat o sponzorský dar. Může si slovenská firma sponzorský dar odečíst od základu daně (max. myslím že 10% ze základu daně). Platí stejné podmínky jako pro českou firmu nebo je to jinak?

Děkuji za radu.

Michael Jansa

Samozrejme, ze neplatia. Pretoze podnikatel na SK si uplatnuje danove ulavy na SK a nie v CR, takze je uplne jedno, co plati u vas.
Nicmenej sponzoring nepatri medzi opravnene danove naklady a musi byt poskytovany zo zdaneneho firemneho zisku. Cize odpoved znie nie, nebude si nic odpocitavat.