Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Platby mimo EU

:?:Zdravím a mám otázku, se kterou si lámu hlavu už nějakou dobu.:?:

Sice běžný účet mám, ale nechce se mi platit vysoké poplatky bance za tak banální věc, jakou je platba do zahraničí. V rámci EU je to jednoduché, kdy pro platbu se dá využít této levné a ověřené služby www.europlatba.cz. Nemám PayPal, ani jiné podobné vymoženosti, proto je můj dotaz o to jednodušší - neví někdo o službě podobné této www.europlatba.cz , pro placení mimo EU?

Díky 8-)

Kvůli jedné, nebo dvoum platbám se mi neoplatí PayPal zřizovat. Navíc si nemyslím, že by jednoduchá platba mimo EU měla být zbytečná. A jako poslední poznámka - jsem toho názoru, že jsme lidé na úrovni a odpovídáme na to, nač byl položen dotaz. V tomto případě byl položen dotaz, jestli někdo nezná podobnou službu pro platby mimo EU? A odpověd pak opět dotazem, jestli nejde o reklamu? To by se člověk zblil. 8-)

vím ne o podobné, ale o mnohem lepší službě. Jmenuje se PayPal. A nediv se tomu podezření na skrytou reklamu, zkoušejí to tu mnozí.
P.S. a až si PP zřídíš, zjistíš, že ho použiješ mnohem častěji, nežli dvakrát za měsíc. Platím s ním na E-bay, na Amazonu a i u nás, třeba na Alze.

Mně by bylo šumák, o kterou službu platby mimo EU se jedná (pak nemůže jít o skrytou reklamu, jak nevím, že se služba jmenuje a kdo ji provozuje), když bych dostal ověřený tip o něčem, co sám neznám - proto jsem se ptal na názory. Třeba se někdo ještě ozve? Na platbu šikovnou v EU jsem narazil kdysi taky jen náhodou - nevěděl jsem o ní. Pokud to nepůjde jinak a potřebuji mimo EU platit jen 1x - i tak si budu muset na PayPal posvítit, co to obnáší - nemám s tím absolutně žádné zkušenosti, neplánuji další platby "ven". A jaxi platit bance zbytečně za jediný převod třeba 300Kč - nerad zbytečně rozhazuji. 8-)

ten web je jednoduché prostředí pro vložení platebních instrukcí a zpětně ji někdo musí ručně potvrdit po nějakém dnu co jim dojdou peníze, takže to ani není tak najít jiný web jako to hlavní je najít devizovou firmu, která ti zajisti nejlepší směnný kurz a co nejmenší nebo žádné poplatky za převod peněz

zkus kontaktovat tu firmu za kolik ti udělají převod, pak exchange.cz

o jak velký převod má jít? jestli to je pár tisícikorun tak pro ty devizové firmy nejsi zajímavý a rozdíl mezi bankou a jimi nebude velký, jak píšou jiní o paypal tak zvaž si pořídit platební kartu k účtu, je to nejmenší opruz

Cifra je komická - jde o cca 1.200Kč. Zajímavý pro nikoho nejsem určitě, obzvláště, když jde o ojedinělý převod. Jak tak zvažuji, pro to, co mám v plánu, mi bude nejpohodlnější zaplatit poplatek bance, i kdyby to stálo 300Kč za jednorázový příkaz. Díky za názory!!!8-)