Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příspěvek na bydlení

Dobrý den

Řeším jistý problém s bydlením.

Rodiče vlastní byt - státní. Já se ženou jsme se z našeho domu na vesnici přestěhovali do tohoto bytu ve městě - hlavně kvůli práci a dojíždění.

Nahlásili jsme se do bytu (ještě nemám změněné trvalé bydliště, ale jakmile to půjde přehlásíme se trvale). Problém je že rodiče ačkoliv bydlí jinde mají stále hlášeno trvalé bydliště ve městě.
V tom bytě kde jsme teď místo nich.

Otázka je jak mám zažádat o příspěvek na bydlení? Je jasné že budou chtít započítat i rodiče, neboť jsou stále trvale přihlášeni, na druhou stranu nejsem majitel bytu, což jsou rodiče, takže nevím zda by nepřišly o vlastnictví bytu.

Lze rodiče přehlásit na nynější adresu kde bydlí, aniž by jim byl vzat byt a nás vyhodily?

Nevím jestli by zůstali majiteli i kdyby měli hlášený trvalý pobyt jinde.

Problém totiž tkví v tom že pokud bych do požadavku započítali i je, nedostaneme nic :(
Děkuji moc za radu
Michal.M

v tomhle jste si odpověděl.nedostanete nic.

Problem je spíš v tom státním bytě, to není jako OV, na ten byt čeká třeba někdo jiný a nikdo se Vás ptát nebude jestli kvůli dojíždění do práce apod.

řekl bych že správně by vás tam ani na trvale přihlásit nemohli-ale třeba se mýlím.

Moc bych skrz to vlastnictví do toho po úřadech nerýpal.nevíte kdo číhá za bukem.

Vlastní to otec a my jsme legálně přihlášeni, bohužel ne jako pronajímatelé ale jako hlašení obyvatelé domu. :)

Bude se zdražovat nájem a pokud zde bude mít trvalý pobyt jen matka tak budeme i my mít na dávku nárok. Otec si nahlásí trvalý pobyt jinam.