Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brigáda při evidenci na úřadu práce

Dobrý den, jen jsem se chtěl zeptat.. Dodělal jsem školu a od září jsem na úřadu práce. Když si najdu brigádu a měsíčně dostanu víc jak 4000 tak musím zavolat na úřad a oni mě z úřadu jakoby škrtnou? A pojištění mi zaplatí zaměstnavatel ? Nebo musím sám ? (Vím, že jsou to hloupé otázky, ale někde si to musím zjistit..) Díky.
Změna předmětu, původně: Petr (Kurt)

pokud ti ten výdělek přesáhne 4250,-(včetně prémií a bůh ví jakých příplatků) automaticky tě vyřadí z ÚP.Domluv se podle se zaměstnavatelem, protože tě pak následující půlrok nezaevidují a vše si budeš hradit sám-potažmo zaměstnavatel.

Do konce tohohle měsíce bych měl jít jako brigádník, ale od nového měsíce bych měl nastoupit jako zaměstnanec na zkušební dobu 12 měsíců. Takže bych měl zavolat na úřad práce a říct aby mě vyřadili z úp. ?

Jak jsem psal hlídej si tu částku 4250,- jako brigádník samozřejmě.

jestli budeš pak nastupovat do zaměstnání, respektive až budeš mít v ruce příslib, nebo lepší smlouvu zajdi na ÚP oni tě k tomu datu vyřadí a hradí ti to už zaměstnavatel

Zavolat tohle tam můžeš taky, ona si to poznamená ale bude chtít do osmi dnů zaslat platnou pracovní smlouvu.

Ty pak v tomhle mezidobí musíš stejně zajít na zdr. pojišťovnu a nahlásit jim tuhle změnu.Lepší je to oběhat osobně.