Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fixace u hypotéky

Na jak dlouho myslíte, že má v tuto chvíli smysl fixovat? Mám nabídku na úrok 2,2 % (což hodnotím jako dobrou nabídku). Podle informací z médií by měly sazby ještě letos klesat, možná i příští rok budou klesat (v Británii jsou nyní sazby na 1,4 % tak prostor k poklesu u nás snad ještě je). Otázka je, co se bude dít za 5 let, protože to vypadá, že brzy začne růst inflace. Je dost možné, že za 5 let opět úroky porostou k hladině 4 %. Pak by mělo smysl fixovat na 10 let.
Osobně bych se rozhodl pro fixaci právě na 5-10 let, co myslíte?
Předčasně splácet hypo se nechystám, splátky bude splácet nájemník.
Dále se nedomnívám, že se v horizontu 5-10 let v našem regionu ekonomická a sociální situace natolik radikálně zhorší.

Byl bych opatrný. Někomu z ČNB rupne v bedně a bude zle.
Sám mám hypotéku s "floutovou sazbou". Borec, co mě to zprostředkoval, tak říkal, že je to dobrý, ale pořád musím hlídat cosi, co se jmenuje čnb pribor. Jak stoupne, jsem v prdeli.
Druhý expert na hypotéky říkal, že jsem šel do rizika. Zatím dobrý, protože čnb drží uměle kurz eura. Ale jak jen začnou uvažovat, že by mohli pustit ten kurz, tak všechno špatný. A ty hypotéční banky to budou vědět dřív!!!

Tip. 2,2% nabízí ČS?

na regoin bych se neohlížel.

kolega to psal dost rozumně a věcně.

Nevíš co bude, teď se to mydlí na ukrajině, na blízkým východě, rupne někomu v kouli, bude měna, krize apod.

píšu to přehnaně ale všechno tohle je o penězích, který ty nemusíš mít.

Blbě třeba ponoukám, ale vlastně pozdě, ale v tomhle by sem zdál dobrý nějaký úvěr,třeba určitě dražší ale pokud si si jistý z dobrou tvojí platební morálkou-úvěr by se vyplatil.