Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Reklama za peníze ?

Dobrý den,
Mám opět podobný dotaz. Vlastní nejmenovanou FB stránku a občas mají firmy zájem o reklamu za poplatek. Je to legální, nebo to musím mít uvedeno jako "živnost". ? Nebo zde též platí částka 15 000 korun ?

Děkuji za odpovědi a rady.

V ČR pro rok 2014 je limit pro podání daně z příjmu fyzický osob roční příjem 15 tis.Kč.

Tazatelovi je třeba vysvětlit, že příjmy z webu nejsou závislou činností (závislou činností je být zaměstnán a dostávat mzdu, brigády apod.). Už kvůli opakování a delšímu trvání činnosti a není to závislá činnost (bez ohledu kolik to sype peněz za rok) to spadá pod "podnikání" a nejdostupnější licence k podnikání je živnost.