Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Musí student od 15 let platit daně?

Dobrý podvečer,

řeším nyní dohodu o provedení práce, a mám dotaz, na který potřebuji nalézt odpověď.
Jsem student, je mi 15 let, a ve svém zaměstnání, si mám měsičně vždy vydělat pod 10 000. Mým dotazem tedy je: Musím i jako student, který si měsičně vydělá max 9 999,- Kč platit daňě?

Mnohokrát děkuji za brzkou odpověď :-)

Dobrý den,

vyšlo mi, že se hrubá mzda = čisté mzdě. Takže se tedy daň ani sociální a zdravotní pojištění v mém věku pod 10 000 platit nemusí? A které prohlášení potřebuji podepsat, máte na něj prosím odkaz? :-)

Mnohokrát Vám děkuji.

Na věku u žádné smlouvy nezáleží nezáleží. Záleží jen na typu smlouvy. U DPP se ZP+SP platí nad 10 000.

Prohlášení se jmenuje:
"Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti"

Prohlášení nemá se zdravotním a sociálním nic společného.

Prohlášení je k tomu, že u daného zaměstnavatele uplatníš slevu na dani na poplatníka. Když přiložíš potvrzení o studiu, tak navíc i slevu na dani na studenta. Můžeš ho mít daný měsíc podepsané jen u 1 zaměstnavatele.

Ano, takže když budu mít toto prohlášení podepsané na rok u jednoho zaměstnavatele, tak to bude znamenat, že mi bude moct zaměstnavatel celý jeden rok platit 10 000 aniž by musel on nebo já cokoliv odvádět? :-) Chápu to správně?