Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem osobní bankrot

Zdravím,

rád bych se zeptal, jak nejlépe postupovat v tomto případě..

Moje známá měla manžela, který zažádal o osobní bankrot, věc je stále ve věcí jednání (čeká se na rozsudek už cca 1 rok, nebo jak se tomu říká)
ale dnes bohužel její manžel zemřel. Co se bude dít a co bude následovat, co by měla jeho manželka podniknout, a jak jí to ovlivní ?

Děkuji.

bude sa diať to,čo vyrieši súd,pokial žiadatel o bankrot zomrel,pravdepodobne žiadosť "padne" a súd žiadosť zamietne alebo konanie zruší,všetky dlhy a majetok samozrejme dedí najbližší príbuzný/dedia najbližší príbuzní,o tom rozhodne dedičské konanie,v prípade že dlhy prevýšia výšku dedičctva,bude rozumnejšie sa dedičtva vzdať.....pokial bude mať na to,môže ako dedička dlhov požiadať o osobný bankrot ona,to záleží od okolností........

A mohu ještě prosím otázku...

Dejme tomu, že soud to zruší, tím pádem budou zase aktivní veškeré dluhy (jeho insolvence zahrnovala 2x úvěr od banky)
je tedy možné, že když zemřel, a u úvěrů měl pojištění i pro případ smrti, že by to na to platilo a šlo by to pojištění uplatnit?

Děkuji

jestli to pojištění měl nebožtík sjednaný, platí to jen kdyby řádně platil.

Ty dluhy je jiná věc, ty mu banka neposkytla(nepůjčila) ani nijak nazařizovala.

Soud to pravděpodobně zruší a jak je psáno výše, pokud je toho moc vzdal bych se dědictví a oni to nějak umoří(nebo jak se tomu řiká)

Jestli si chce paní vyhlásit na sebe osobní bankrot, je to její věc já bych to nedělal, samo o sobě je to drahá záležitost na kterou musí dostatek příjmů, nebo od někoho darovací smlouvu,která zaručí měsíční určenou částku pro věřitele po dobu 5ti let. Jinak hrozí insolvence.

Pokud slušně vydělává a chodí do práce, bere důchod či co je jedna možnost, ale k ničemu nenavádím jen vím že to jde udělat i bez bankrotu.

já myslím že může.Jsou tam nějaké kličky, typu že ty půjčky bral-vzal, když nebyli svoji, nebo že je vzal nevědomě...

Pani by musela chodit do práce, pokud je to důchodce nebo invalidní důchodce je to složitější.

Pokud pracuje ať si zajde na personální nebo mzdové odd., nejlépe za vedoucím, či ředitelem-ne za účetní!!!

po pravdě mu řekne v čem že to je! Musí mít připravený Č.Ú. někoho cizího, nejlépe dcery, syna, někoho komu bezmezně věří ohledně jejich peněz. Pokud to nejsou vysloveně sv*ně(většinou to jsou taky právníci a ví jak to chodí) vezme si Č.Ú. a vše jí v účtárně zařídí a vysvětlí pak pani co bude dál, já vám to psát nebudu ale určitě bude mít víc financí, kterých není nikdy dost než 5500,- a platit z toho inkasa a vubec... žít(i tak bude byť o pár stovek víc-než kdyby měla OB- ale hodí se)

Jestli to je důchodce tuhle věc by si musela domluvit na OSZZ nebu ÚP ale ty to s principu neudělají protože to není moc etické vůči exekutorům(potažmo věřitelům) ale kdo ví.

Soud musí dědice o jeho právu na soupis pozůstalosti. Do měsíce od data kdy jej soud vyzve, musí takový seznam předložit. Pak může plnění omezit pouze do výše soupisu - jinými slovy, platit za maželovy dluhy bude pouze do výše zděděné částky.