Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zaplatit na ukrajinu?

Zdar, zakoupil jsem něco na ukrajinském aukru a nechápu jak to tam mají s platbou.
Nepochopil jsem číslo účtu a kód banky.
Данные для банковского перевода: №XXXX XXXX XXXX XXXX (samozdřejmě že tam patří čísla)
\"ПриватБанк\"
U nás to vypdá třebas takhle: XXXXXXXXX/0600.
Děkuji za vysvětlení jestli někdo ví.

Na zjednotenie systemu v EU (kde sice UA nepatri) bol zavedeny prave IBAN, takze skus zistit v danej banke, ci nepodporuju zadavanie cisla uctov v IBAN tvare, u nas to fungovalo daleko predtym nez sa to prjalo oficialne, mozno to tam funguje tiez.
Btw, co sa da dnes kupit vyhodne na UA? Nejake zbrane;o)?

Ukrajina nemusela ještě přijmout IBAN, pokud ne tak pojede na SWIFT, tak či onak musí platební instrukce poslat ukrajinský prodejce. Naše banky si se Swiftem taky poradí, protože na tom systému jede ještě dost zemí. Otázkou je jak se Swiftem nakládá elektronické bankovnictví, pokud by to tam nešlo zadat tak osobně na pobočce.