Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co zahrnuje kód mzdy 62 nebo 82?

Dobrý den,

na jaře si chci brát hypotéku, kde je podmínkou jistý čistý měsíční příjem. Tento příjem by měl prý být dohledatelný pod kódem mzdy 62 nebo 82.

Chtěl jsem se tedy zeptat, zda je tento číselný kód součástí pouze hlavního pracovního poměru či může zahrnovat také např. dlouhodobé brigády nebo dohody o provedení práce.

Děkuji.

Dobrý den,

standardně se tento příjem posuzuje z Vašeho posledního zaměstnání na hlavní pracovní poměr, pokud by tento příjem nestačil dohledávají se další zdroje příjmů. Standardně 12 ale někdy až 24 měsiců zpět.

Čistým příjmem se v podstatě rozumí čistá mzda, příjem v tomto případě znamená například případné nemocenské nebo jiné dávky vyplácené prostřednictvím zaměstnavatele, tzv. mimomzdové prostředky.