Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmluva o platení

Dobrý večer prajem. Mám jednu otázočku a to. Jeden človek si zobral uver/pôžičku a chceli by sme spraviť spoločnú zmluvu samozrejme aby bola platná a overená notárom. Moja predstava je aby sa platila na polovicu prípadne na tretiny. Ako by to malo vyzerať? čo by tam malo byť? Nikde na internete neviem nájsť žiadny vzor na to. Dopredu ďakujem za odpoveď.

notár to všetko ošetrí a zazmluvní tak,aby to bolo právne v poriadku,doporučujem nechať návrh zmluvy a všetky náležitosti na notára,v takomto prípade akýkolvek amaterizmus môže mať fatálne následky pre dlžníkov,pokial niektorá zo strán prestane nejakým spôsobom plniť svoje povinnosti

Hm.. Aha. Ok tak ja len dúfam že notár/notárka bude mať chuť to spracovať. Osobne som si myslel že zmluva alebo návrh alebo čokoľvek musím mať pripravené a až potom môžem vyraziť k notárovi pre pečiatky. Takže ak som ta správne pochopil stači keď konkrétny ľudia dôjdu k notárovi povedia o čo ide a nehať pracovať notára?