Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potvrzení o studiu pro FU

Dobrý den,

mohu poprosit někoho o vysvětlení proč je potřeba dodávat na Finanční úřad potvrzení o studiu VŠ syna, který s námi bydlí, abych dostal slevu na dani? To FU nemá přístup k nějaké databázi studentů a pracuje jen s tím potvrzením? Syn je mimo republiku a nevím jak bych se k originálu potvrzení dostal. Předem děkuji za odpověď.

Žádné "databáze studentů" (alespoň pokud vím) neexistují.
Žádáte-li slevu na dani, musíte prokázat, že na ni máte nárok.

Studuje syn naši školu nebo zahraniční? Naše škola by Vám měla potvrzení vydat
i v případě, že je syn nyní v zahraničí. Jinak musí syn potvrzení opatřit ve škole.