Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Auto na firmu nebo na sebe

Zdravím,

jsem jednatelem svého s.r.o, které provozuje jednu službu, co generuje zhruba padesát tisíc korun příjmu za kvartál, náklady cca deset tisíc. Mým hlavním zdrojem příjmu je slušně placené zaměstnání.

Chtěl bych si koupit auto a nevím, co bude pro mě lepší. Zatím přemýšlím:

- Koupit na leasing na s.r.o.
- Koupit na sebe a půjčovat firmě

Doposud jsem to dělal jako v bodu 2. Problém bodu 1 je v tom, že na firmu najedu tak 5 tisíc km ročně, osobně cca 10 tisíc. Takže bych se chtěl zeptat, jaké jsou možnosti použití firemního auta pro soukromé účely a co mě nakonec vyjde v celkových nákladech nejlevněji.

Děkuji.

Použití služebního auta k soukromým účelům zvyšuje z pohledu výpočtu pojištění a daně hrubou mzdu o 1 % z pořizovací ceny auta za každý měsíc, kdy budeš mít auto k dispozici.
To neplatí v případě, že zaměstnanec za použití auta platí.