Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mateřská a ostatní dávky

Dobrý den,
dokázal by mi tu někdo poradit, na co všechno bych měla nárok po nástupu na mateřskou dovolenou?

Momentálně jsem zhruba 2,5 roku zaměstnaná s čistým průměrným platem 9.000,-. Bydlím v pronajatém bytě, kde nemůžu (napsáno ve smlouvě) mít trvalý pobyt a platím nájem 6.100,-. V bytě se mnou žije přítel (otec dítěte), který je momentálně veden na úřadu práce bez nároku na podporu.

Všechno platím jen z mého platu. Do práce ještě i dojíždím (cca 800,- měsíčně), takže nám opravdu měsíčně moc nezbývá. A už teď mám hrůzu z toho, jak to budu zvládat z mateřský, když přibude ještě mimčo.

Věděl by někdo, kolik budu brát mateřskou a jestli bych měla nárok ještě na nějaké jiné dávky nebo příspěvky?
Bude mi k něčemu přítele (otce) uvádět jako další "vyživovanou" osobu, abych něčeho brala víc?

Děkuju za každou radu.

Co míníte obratem "pronajatý byt"?
Jde o nájem nebo o podnájem?

Máte-li k bytu uzavřenu nájemní smlouvu na své jméno,
jděte si s nájemní smlouvou klidně nahlásit trvalý pobyt.

Něco jiného by byl podnájem,
u něhož byste potřebovala souhlas majitele.

Bez trvalého pobytu nebudete mít nárok na příspěvek na bydlení
a později budete mít problémy i se získáním místa ve školce.

----
Na výplatní pásce najdete průměr pro nemoc,
peněžitá pomoc v mateřství je o cca 1/6 vyšší.

----
Zajděte si kontaktní místo úřadu práce
a vyptejte se, nač byste mohla mít nárok.
Měli by Vám poradit, případně i pomoci
s vyplněním příslušných formulářů.

Ale to hlavní je vyřídit si trvalý pobyt,
od něj se bude odvíjet další.