Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Studentské konto

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je potřeba k založení studentského konta v 16 letech souhlas a podpis rodičů. U jaké banky je podle vás nejlepší si založit studenské konto, když chci aktivně na tom účtě vybírat, vkládat peníze, odesílat a celkově s ním hodně aktivně pracovat? Děkuji za odpověď. :)

celkově s ním hodně aktivně pracovat

Tak to si prostuduj hlavně poplatky za transakce,nemusí být u všech bank výhodnější nebo zdarma pro studenty.
Zkus třeba FIO-vše zdarma včetně 2 platebních karet.Akorát mají míň poboček a bankomatů.
www.fio.cz uvádí
Účet je možné založit i nezletilé osobě, je však potřeba, aby jej do 18 let zakládal nezletilý spolu se zákonným zástupcem na základě dokladu totožnosti, který obsahuje údaj o nezletilém dítěti (občanský průkaz rodiče), popř. s rodným listem nezletilého.[/i]