Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej, prevod, darovani?

Zdravim, vlastnim pozemky a z duvodu zmeny uzemniho planu je potrebuju prerozdelit. Nechal jsem si udelat geometricky plan, ale z katastru mi jej vratili s tim, ze takova zmena se neprovadi samostatne, ale musi se menit vlastnik minimalne jedne dotcene parcely. Otec mi pomuze, ted resim prevod. Chtel bych poradit jak prevod uskutecnit. Jde mi o dane, kdy se nebude platit nic, resp. nejmene? Nabizi se prodej za symbolickou castku, prevod ci darovani. Diky. Ondra

V rámci rodiny darovací daň bude = 0.
Daň z příjmu neplatíš, pokud jsi vlastnil nějakou dobu před prodejem. Myslím, že to je 5let.
Daň z převodu nemovitostí nebo daň z nabití se to myslím teď jmenuje se ale platí vždy.
Daň z nabití se vypočte z ceny obvyklé, po novu nemusí být posudek.Ale pokud se bude cena lišit o více než x% tak ti to FU doměří podle té vyšší.

Lukáš