Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Daňové přiznání-potvrzení o studiu

Dobrý den, sám jsem si vyplnil daňové přiznání, známá učetní mi ho jen zkontrolovala. Všechno dobře,tak jak má. Ale proč sem píšu, do danového přiznání sem uvedl,že sem v loŇském roce byl studentem 8 měsíců, pojišťovna a další instituce to tak berou,že jsem měl jakoby ještě prázdniny. Ale škola mi vystavila potvrzení o studiu jen do data zkoušek. Což je konec června. Bude to něčemu vadit?

Jo, to bude. Protože slevu na dani na studenta můžeš dostat jen po tu dobu, co jsi studentem. A ty sis ji vlastně neoprávněně naúčtoval na 2 měsíce, kdyuž jsi student nebyl. Takže v pondělí zaběhni na FÚ s opraveným daň. přiznáním.