Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DPH - ano či ne

Dobrý den,
dovolte mi využít Vaší poradnu a položit Vám dotaz ohledně výpočtu DPH.

Jsem v tomto odvětví zcela "nepolíben", ale v současné době zvažuji, že bych se stal dobrovolným plátcem DPH a potřeboval bych poradit s výpočtem konkrétního případu, který rozhodne zda se stanu plátcem DPH nebo ne.

Jedná se o dovoz zboží z Izraele, které budu dál prodávat převážně plátcům DPH.

Zboží je v hodnotě 2000USD, doprava 400USD.

Při importu zboží tohoto charakteru budu platit CLO ve výši 6,3%.
CLO se vztahuje pouze na zboží nebo i dopravu ?

Můžete mi prosím poradit, jak vypočítat výši DPH na zboží i dopravu ?

Děkuji

S pozdravem

Jan Bečvařík

Clo se nevztahuje pouze na zboží, záleží podle jakých dodacích podmínek Incoterms bylo zboží doručeno.

Zjednodušeně se dá říct, že buď je na faktuře cena za zboží a dopravné je zvlášť, pak se obě položky sečtou a clo se počítá z výsledku, nebo je na faktuře cena včetně dopravy a pak je to jednodušší, a z fakturované ceny se počítá clo.

Potom sečteš základ pro výpočet cla a clo a tím dostaneš základ pro výpočet DPH...