Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dohoda o pracovní činnosti

Dobrý den pracuji brigádně na smlouvu dohoda o pracovní činnosti... Chtěl bych se zeptat klk budu dostávat čisté mzdy když donesu daňové prohlášení, jsem student... Na smlouvě mám 90Kč za hodinu ..ale bylo mi řečeno že když dostanu víc jak 2500Kč čistého tak budu mít vysoké srážky..Tak kolik cca budu dostávat?

Za práci na základě DPČ nebudete dostávat mzdu,
z DPČ je práce odměňována odměnou.

Nepůjde-li o zaměstnání malého rozsahu,
bude se i z DPČ odvádět zdravotní a sociální pojištění.

Pokud u zaměstnavatele podepíšete prohlášení k dani
a doložíte-li mu potvrzení o studiu,
pokryje Vám sleva na poplatníka daň,
takže se bude srážet pouze pojištění.

Potvrzení o studiu určitě doložte. Za studenty hradí zdravotní pojištění stát.
Tzn., že zaměstnavatel odvede zdravotní pojištění pouze z dosaženého příjmu
(nebude muset dopočítat a odvést z minimální mzdy).

----
Příklad:
Hrubý příjem: 2.750 Kč
Zdravotní poj.: - 124 Kč
Sociální poj.: - 179 Kč
K výplatě: 2.448 Kč

---
Jak vidíte, nejde o žádné horentní částky ...