Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak platit na internetu?

Zdravím, nevěděli byste o nějáké možnosti, jak by se dalo platit na internetu, kromě kreditní karty?
Když bych platil někomu, a nevím jestli to třeba není podvodná stránka apod., nebo vůbec když bych nechtěl u toho dávat své osobní údaje a kreditku nemám, jaké jsou možnosti?
Nikdy jsem to neřešil tak sorry že se tak blbě ptám

Nebo mně ještě napadla taková možnost, jestli by to nešlo:
Založit účet třeba v bance čistě přes internet, třeba někde ve Švýcarsku, zadal bych tam jen jméno a heslo, a poslat na něj pak peníze třeba z banky v hotovosti. Pak bych z toho účtu mohl cokoliv platit a nikdo by neviděl moje osobní údaje.
Šlo by něco takového udělat?

Ty si myslis, ze si zalozis ucet v zahranici bez nutnosti zadat osobne udaje? Svata prostoto. Nehovoriac o tom aky drahy ucet by to bol.
PayPal a spol su celosvetovo doveryhodne spolocnosti, nikomu udaje nepredavaju a vedia ich len oni. Prave preto sa vyuzivaju, pretoze pouzitie embosovanych kariet sa odporuca len u overenych obchodnikov vzhladom na lahke zneuzitie udajov.

Nevím, ale někde sem četl, že právě kdo nechce dávat osobní údaje a chce mít peníze v bezpečí (třeba před exekutorama zablokováním nejen zneužitím osobních údajů atd), tak si založí účet ve Švýcarsku.
To se nedá nikde přes internet založit účet čistě jenom na jméno a heslo (třeba jako e-mailová schránka)?

To by mně zajímalo, jak tohle může zabránit praní špinavých peněz? Přece když někdo bude mít kradené peníze nebo dostane úplatek nebo něco podobného, tak nebude tak blbej aby si je hned dával na účet. A i kdyby tak jak mu dokážou, že jsou špinavé a že je třeba nevyhrál v kartách?

podle toho co popisujš je pro tebe nejlepší paysafecard zajdeš si natř do trafiky pokud tam tuto službu nabízí tak řekneš např že chceš 200kč na paysafecard dáš hotovast dostaneš paírek s kódem (ten kód potom zadáváš při placení) a to je vše