Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak mám ochránit peníze před inflací

ahoj potřebovala bych poradit nikdy sem todle neřešila. Dostala sem tisícovku k naroskám a prvně sem ji chtěla utratit ale pak ve škole přišly kámošky že puč mi potřebuju prachy... já sem prvně nechtěla ale pak sem dostala dobrou nabídku že - když mi pučíš tisíc tak ti vrátím za měsíc 1500. Tak sem jí pučila protže mám dobrýho kluka tak on mi pomůže že kdyby to někdo nechtěl vrátit tak on to z něj vymlátí :)
Tak to vyšlo a začali si pučovat všichni a teď mám z tisícovky 20 tisíc:)
Dobrý ne? jenže tet se bojím že jak píšou všude že banky krachujou a peníze mají inflaci nebo co že strácej cenu tak co mám dělat abych o ty prachy nepřišla? U rodičů je ukládat nechci ti kdyby to věděli tak by mě je eště mohli ukrást tak kde se dají dát peníze abych je měla bezpečný?
Temu sme vycerpali, srandistu zabanovali, takze sup-sup riesit nieco rozumnejsie. (fleg)

Je vidět, že se rizika nebojíš. Vlož peníze do akcií, podílových fondů, nebo třeba zlata. Moc se s tím nechlub, protože to co děláš se nazývá lichvou a je to trestné, navíc si svůj zisk nezdanila (předpokládám), takže další průšvih. Normálně si založ účet a dej peníze tam (pokud nejsi zletilá, požádej rodiče, ale jestli jim nevěříš, tak to je blbý), nebo na termínovaný účet (stejný problém).

jakto trestné? dyt pučujou všichni banky aji v novinách sou nabídky že pučí za úroky a všichni to dělají. A jak mužu něco danit když je mi 14?
to každej kdo pučí kámošům tak platí z toho daně?
Moje nejlepší kámoška je cigánka a její táta je na sociálce a pučováním si vydělá mnooohem víc než kdyby makal:) to mě poradila ona že to je nejlepší když máš prachy.

No rodičům moc nevěřím... A ty kdybys bydlel s vašima a měl bys najednou víc prachů než oni tak byses nebál že ti to šlohnou? nebo že ti pak nedají kapesný? Bojím se že byřekli něco jako že mi to uloží abych měla až budu dospělá ale nato jim kašlu. Až budu dospělá tak budu mít prachů dost od svýho kluka a už je nebudu potřebovat...

A myslíš že já ne? Ale kámošce se to stalo, že vydělala hodně peněz a její rodiče jí je prý ukradli s tím že jí je dají až bude dospělá. Ona se kvůli tomu pak podřezala a skončila v nemocnici. I takoví rodiče existujou, a to se k nim chovala slušně a dotý doby je měla i ráda.

"Jestli ovšem nemám slušné rodiče i proto, že jsem se k ním sám choval slušně."

To funguje přesně naopak.
Každý se chová jedině tak, jak se chovají jeho rodiče. Takže když někdo není "slušný", tak to bude nejspíš proto, že to okoukal od rodičů :D

No pokud by mně chtěli okrást a nedali by si to vysvětlit po dobrým, tak co jiného by si zasloužili???

Něco jiného je když někde někomu něco šlohnu když on o tom neví, ale okrást někoho a ještě svý dítě násilím, to si podle mně zaslouží trest ne?

No do psí pr...e, co to jako má být!? Podle tebe je v pořádku něco ukrást někomu, kdo těžce pracuje a ty na tom nemáš nějmenší zásluhu? Ty jsi vážně exotický člověk! Nevím, jestli tvé rodiče litovat, nebo jestli jsou stejní jako ty a pak jak píšeš, si skutečně zaslouží trest. Běž otravovat jiné diskuze, nakopat tě do řiti málo smrade! Fuj to jsem se rozčílil!