Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nezdaniteľna časť základu dane

Zdravím , chcel by som sa spýtať či má nárok na nezdaniteľnú časť základu dane každý. Mám 20 rokov , žiadne deti ani ženu a novej práci mám vždy menšiu výplatu ako ostatný. Podla tých kalkulačiek na internete mi to vychádza presne bez tej nezdaniteľnej časti základu dane. Môžem o to požiadať alebo ako to je ? Vďaka vopred za odpovede.

Předpokládám, že pracujete na Slovensku. Slovenské předpisy
tak dobře neznám, ale domnívám se, že byste nárok mít měl.

Našla jsem článek k roku 2013, doufám, že se to letos nebude moc lišit:
https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zivot na-situacia/_nezdanitelna-cast-premia-danovy-bonus /

Případně se můžete zeptat na portálu Porada.sk:
uctovnictvo-a-dane

Další možnost je zeptat se mzdové účetní, co byste měl doložit.