Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Predaj webovej domény do zahraničia

Dobrý deň,
som fyzická osoba (študent) a mám v držaní webovú doménu napr. "priklad.com". Mám záujem túto doménu predať do zahraničia, podľa akých zákonov, zdanení alebo iných vecí okolo sa mám riadiť aby všetko prebehlo v poriadku.
Vo finančníctve som neni moc zbehlí, tak ďakujem za čo "najlajckejšiu" odpoveď.

Problematice úplně nerozumím, ale vím, že mohou nastat komplikace podle toho, o jakou doménu se jedná.
Např. doménu sk podle mých informací může vlastnit jenom Slovák nebo na Slovensku působící firma.
Snad by sem někdo mohl připsat, kdo vlastně podobné zákonitosti určuje a hlavně: kde se to dá najít?