Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dańové přiznání 2013

čau,
- Daňové přiznání za rok 2013 -
vyplńuji si nyní podle pokynů (návodu),protože jsem to nikdy nedělal, - Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob. a nevím do jaké kolonky vepsat toto:
v létě roku 2013 jsem zrušil životní pojistku (ca. 3 roky starou) a na tuto pojistku jsem v roce 2011 a 2012 uplatňoval slevu na dani (daňovou úlevu).
A nyní tu daňovou úlevu musím vrátit státu v daňovém přiznání.V práci mzdová účetní mě vyjela papíry z roku 2011 a 2012 a celková částka na vrácení (pojistné na soukromé životní pojištění) z obou roků dělá nějak celkem 6 500kč.
1. A nevím kam přesně do jaké kolonky nebo řádku v tom Daňovém přiznání těch ca. 6500kč CO MUSÍM VRÁTIT ZPĚT STÁTU mám napsat.

2.Jen pro ověření jsem i bezpříspěvkový dárce krve za 1. odběr 2000kč odpočet.
jsem napsal do kolonky = 3.oddílu Nezdanitelné části základu daně odpočítatelné položky a daň celkem ,46 řádek (hodnota darů) si myslím že je to správně.
díky za pomoc a radu

P.S. Naše mzdová účetní je neochotná jako prasátko a říkala ať si to napíšu všechno sám.

Zrušené životní pojištění (částky, které jsi uplatnil jako snížení základu daně v minulých letech) dodaníš v rámci ostatních příjmů podle § 10. Je na to zvláštní list/příloha pro příjmy dle §§ 9 a 10 - http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5405 -P2_9.pdf, přeneseš to pak do souhrnu na 2. straně přiznání (ř. 40). Nazveš to třeba "storno odpoč. položky ze zrušeného živ. poj." (snad to tam vleze). Příjem 6500, výdej 0, rozdíl 6500. Dtto v řádcích 207-209.

Ano, krev je dar za 2000Kč/odběr (ř. 46)

Mzdová účetní není od toho, aby dělala lidem daňová přiznání.