Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Investicne striebro

Nazdar,
Nevie niekto ci je moznost dostat sa k investicnemu striebru bez platenia DPH ? Zlato platit netreba, striebro sa vsak zdanuje. Nie je na to nejaka obchadzka ? Myslim legalna.

Legálně dostat zpátky DPH můžou jen plátci DPH, podmínkou je stříbro držet nebo ho prodat dalšímu plátci DPH. Prodej neplátci DPH je vždy s DPH (21%?). Odvod DPH státu nelze normálně vochcat, aniž by se pak v budoucnosti na "firmu" zaměřil berňák a policie. Říkat tomu investiční stříbro je ale odvaha. :-)
Nebo taky lze koupit takové stříbo v zahraničí, kde DPH nemají a držet ho tam, chce to znát jen podmínky daných zemí, kde je daňová zátěž nízká.

To zial nie som.
OK teda, striebro sa teda velmi neoplati. Ale zlato je bez DPH, kde sa da kupit najlacnejsie ? Mam na mysli 20g tehlicky (ci jak sa to vola, placicky :D ) . Zatial najlacnejsie som nasiel na http://www.zlatatehla.sk/nasa-ponuka/odliatky/zlat o . Pozna niekto lacnejsie ? Viem ze nieco maju v Rakusku v bankach, ale tak tam ja veru cestu nemam, som az z vychodu Slovenska. A koli 20g zlata sa mi neoplati ist kto vie kam.

Pripadne nieco ine vhodne na investovanie ? Zleto je take vselijake, ceny lietaju hore dole a teraz je cena zlata vysoka. Pokukoval som aj po diamantoch, ale neviem ake su tam moznosti pripadneho spatneho vykupu. Taktiez je tam DPH.

Ja zacinam mat pocit, ze si robis srandu. Mas vobec predstavu, co to je investicia a aku vlastne chces robit?
Teba zaujima nejaka 20% dph pri komodite, kde spadla cena za posledny rok o cca 27%? Chces robit spekulacie, ci mas zaujem o dlhodobu investiciu?
Btw striebro spadlo o 35%, padala cely rok aj platina, ci med.
Vacsina komodit sla dole, ale napriklad ak by si pred rokom nakupil kakao, dnes mas skoro 40% profit pri predaji.