Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Měníte smlouvu na havarijní pojištění?

Příklad: před dvěma lety jsem si nechal pojistit havarijně auto s pořizovací cenou 300.000,-Kč. Výše pojistky se vztahovala k této částce. Dnes, předpokládám by mi pojišťovna takovou částku v případě totálky nevyplatila, ale pojistné zůstává stejné.
Měníte smlouvy, necháváte si přepočítat výši pojistného dle aktuální ceny vozu? Díky za odpovědi.

Jo, smlouvy byste měli aktualizovat každý rok, pokud trhová cena auta klesla - amortizace. Samozřejmě že pojišťovna vám sama od sebe cenu nesníží, proto musíte žádat sám. Odhadce pak určí novou cenu vozu. Správne pŕedpokladáte, že pojišťovna by vám v případe totálky vyplatila jen trhovou cenu vozu (výnimkou jsou některé pojistky které několik let garantují vyplacení kupní ceny vozu).