Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem burza dogecoinov

Zdravim,

bitcoins sa dnes daju nakupovat aj na online zmenarnach priamo vymenou €/$ atd. Daju sa takto kupit aj nove dogecoiny?
Zatial som vzdy narazil len na vymenu medzi jendotlivymi kryptomenami ked som chcel ziskat DOGE

dakujem

Bitcoin neni o nic mensi iluze nez penize co mas v penezence, v tvem pripade asi EURa, takze v prvni svy vete vymen bitcoin za EUR a poloz dotaz znovu. ;-)
Tim nehajim bitcoin, ale na druhou stranu, proc by neexistoval, v dobe kdy penize nejsou kryty vubec nicim a jedina jejich hodnota je v duvere v ne, muze existovat ledaco, verit se da skutecne na cokoli.

Blbe prirovnanie, pretoze klasicke peniaze tu mame tisice rokov, pouzivaju sa vsade, akceptuju ich vsade, euro ma miestami vacsiu vahu ako dolar, takze to naozaj kolise.
Vsimni si napriklad vyvoj bitcoin kurzu, to kolisanie zo dna na den, tie prepady a nasledne raketove vystrely smerom hore. To su znaky, ze cely trh ovlada par spekulantov, mozno dokonca povodcov celeho systemu, ktori s nim takto lahko manipuluju.
Toto pri klasickych peniazoch nezazijes, pretoze tam je trh riadenymi inymi pravidlami.
Peniaze kryte su, napriklad dolar je kryty samotnymi USA, tento stat tu bolo, je a bude a pravdepodobne aj zostane najsilnejsim statom sveta, ktory urcuje celkovo diania na svete, a prave preto kopec obchodnikov veri dolaru napriek jasnym inflacnym naznakom.
Naopak cinskemu juanu neveri nikto a nie je to vseobecne akceptovatelna mena prave z dovodu nedovery v Cinu samotnu a v jej menovu politiku (vsetci vedia, ze juan je kurevsky podhodnoteny a nie a nie ho revalvovat).
Bitcoiny sa fakt s peniazmi zrovnavat nedaju.

klasicke peniaze tu mame tisice rokov

to neni pravda, soucasne penize tu jsou nejaky 50 az 150 let, podle toho jak kde, predtim byly penize kryte zlatem, teda kdyz jsi prisel do banky,tak jsi mohl za sve penize pozadovat patricny obnos zlata, to je zcela diferentni.

Jakoze dolar je kryty zbrojnim prumyslem USA a armadou? To asi jo. Na druhou stranu, jistotu u dolaru nemas taky, kdyby to Cinani chteli hrotit a vypustili na trh nashromazdene dolace, tak se to muze vyvinout vselijak.

to neni pravda, soucasne penize tu jsou nejaky 50 az 150 let, podle toho jak kde, predtim byly penize kryte zlatem, teda kdyz jsi prisel do banky,tak jsi mohl za sve penize pozadovat patricny obnos zlata, to je zcela diferentni.

Pozeram, ze mas medzery v menovej politike, takze dalsia debata na tuto temu je zbytocna.