Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemoc a daně - zaměstnanec

Dobrý den,
jsem již 6 měsíců v pracovní neschopnosti. Slyšel jsem, že někdo byl nemocen 3 měsíce a nějakým způsobem došlo k vrácení daní (cca 4000Kč).

Mám také nějakou možnost na vrácení daní? V jaké výši? Daňové přiznání za rok 2013 mi dělá zaměstnavatel, již jsem vše potřebné podepsal.

Velmi děkuji za odpověď.

Petr :-)

Daňové přiznání podává každý sám za sebe, nikomu je "nedělá zaměstnavatel".

Vy jste zřejmě u zaměstnavatele podepsal prohlášení k dani z příjmu
a do 15. února 2014 byste jej měl písemně požádat o roční zúčtování daně z příjmu.
Zaměstnavatel musí mít žádost nejpozději 15. února, nestačí ji 15. 2. teprve odeslat.

Pokud jste 6 měsíců v pracovní neschopnosti, je pravděpodobné,
že se Vám v ročním zúčtování část daně vrátí.

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat, v roce 2013 jsem marodil 3 měsíce, daně mi bude dělat známá, od zaměstnavatele jsem dostal potvrzení o příjmu, ale nikde jsem neviděl kolonku o tom, že jsem marodil. Jako laik se v tom nevyznám a je to tam napsáno specificky . Nechci zbytečně přijít o peníze. Děkuji za odpověď.

Takovou kolonku tam nepotřebuješ vidět.

Vše se projeví v přiznání, kdy si uplatníš slevu na dani za 12 měsíců (12*2070), zatímco v práci ti tu slevu napočítali jen za 9 měsíců. Odhadem bys měl dostat zpět kolem 6 tisíc, spíše ještě o pár stovek víc. Musíš ale podat daňové přiznání.