Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OSVČ student s "vysokým" příjmem

Dobrý den / ahoj,

od května letošního roku podnikám jakožto OSVČ (nezávislá činnost = živím se psaním). Zároveň však studuji vysokou školu v denním studiu. Je mi do 26 let a jedná se o studium v rámci 3letého bakalářského programu. Jaká bude moje sazba za zdravotní a sociální pojištění? Kolik musím doplatit v případě, že vydělám například 200 000 Kč? Výdaje budu samozřejmě odepisovat paušálem, tzn. ve výši 40 % a zálohy jsem neplatil.

Našel by se prosím někdo tak ochotný, kdo by mi prosím ukázal, jak v tomto případě vypočíst částku, kterou musím zaplatit za sociální a zdravotní pojištění včetně postupu? Mockrát děkuji za odpovědi

Když si vezmeš přehledy na sociální a zdravotní a začneš kolonky podle návodu shora vyplňovat, spočítá se ti to samo. Jsi v kategorii, kdy plátcem pojistného za tebe je i stát. Taky si to můžeš někým nechat kompletně udělat (daňové přiznání i soc/zdrav), klidně i "na dálku", nemáš tu ale kontakt, registraci ;-)